O mně

Moji klienti mě znají jako člověka, který si dokáže poradit s přípravou i těch nejkomplexnějších právních dokumentů a soudních podání. Kolegové zase jako systematika, který udrží směr i v dlouhodobém projektu. Neodradí mě mravenčí práce, časová náročnost ani složitost případu.

Do světa advokacie jsem vstoupil v roce 2016, samostatnou advokátní praxi vykonávám od roku 2020. Ve prospěch klientů aplikuju nejen své zkušenosti ze zavedených advokátních kanceláří, ale hlavně své hodnoty: věcnost, diskrétnost a pochopení.


Jak pracuju

Nejsem příznivcem velkých slov a slibů. Místo nich pátrám po podstatě, hledám souvislosti, zaměřuju se na fakta. Proto u mě případ začíná kladením otázek. Mohou jich být i desítky, abych si zajistil hluboké porozumění věci. Díky tomu umím svým klientům předestřít varianty řešení včetně objektivního posouzení pozitiv a negativ.

Zkušeně vás budu zastupovat u soudu, rád však navrhnu dohodu o narovnání tam, kde by formalizovaný spor nebyl efektivním řešením. I to je součástí mých služeb – schopnost rozpoznat, kdy smírčí krok ušetří klientovi čas, finance a starosti.


Profesní zkušenosti

Během své praxe jsem získal komplexní zkušenosti s korporátní agendou. Orientuju se v otázkách valných hromad, změnách ve společnostech, jejich dokumentaci, smlouvách o výkonu funkce a dalších typických situacích. Dlouhodobě se specializuju na svěřenské fondy. Této oblasti jsem se začal věnovat jako jeden z prvních v České republice, tématu jsem věnoval i svou rigorózní práci a do dnešní doby jsem byl u založení více než 70 rodinných a charitativních svěřenských fondů.

Běžně poskytuju právní služby spojené s nemovitostmi. Stovky odpracovaných hodin na projektu modernizace D1, a to včetně pravidelné přítomnosti přímo na stavbě, mi daly intenzivní zkušenosti s přípravou smluv ve stavebnictví, claimovou agendou, řešením situací spojených s joint venture, zastupováním ve sporech a zajištěním mezinárodního uznání jejich výsledku. V neposlední řadě se zabývám každodenní advokacií a pomáhám řešit záležitosti, které přináší běžný rodinný a občanský život.

V roce 2021 jsem byl zapsán na seznam rozhodců Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře České republiky a Agrární komoře. Při řešení sporů jsem připraven uplatnit svou odbornost zejména v oboru svěřenských fondů a stavebnictví.


Dominik Fojtů bez kravaty

Když vyklouznu z obleku a opečovaných bot, rád se vydávám na cesty. Po Česku, do vzdáleného zahraničí, nebo do mého oblíbeného Polska. Na každou zemi, kam vyrážím, se vždy pečlivě připravuju. Nastuduju si místopis a přečtu alespoň jednu knihu tamního autora. Asi nepřekvapí, že si turistiku občas proložím i právnickým zážitkem, například návštěvou soudu.

Pocházím z jihu, konkrétně z Českého Krumlova, kde jsem za studentských let působil jako průvodce městem i zámkem. Propojil jsem tak svůj zájem o historii s vášní pro cizí jazyky. Aktuálně kromě mateřštiny hovořím anglicky, německy, italsky, španělsky a polsky a už spřádám plány na další.

Baví mě číst sci-fi, v hudbě preferuju klasiku od Monteverdiho po 20. století. S chutí se podívám na bollywoodský film nebo britcom. Do sportovce mám daleko, ale závaží na ose alespoň neubývají.